Blog

Home / Blog

Raspberry Pi jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijanych projektów w całej branży systemów wbudowanych. Nowości dotyczą dokładnie wszystkich aspektów – począwszy od głównych komponentów, ulepszanych z wersji na wersję, poprzez interfejsy komunikacyjne, rodzaj oraz ilość złączy i dedykowane dystrybucje systemów operacyjnych, a na akcesoriach i rozszerzeniach skończywszy. Nasz blog uruchomiliśmy po to, aby przekazywać nowinki ze świata Raspberry Pi, informować o zmianach i aktualizacjach, nowych akcesoriach kompatybilnych z Raspberry, a także pokazywać ciekawe i niebanalne projekty z różnych dziedzin – rozwiązujące określone problemy „na gotowo” lub inspirujące do własnych działań. Będziemy nasłuchiwać, co w „malinach” piszczy, ale także udostępniać fachowe porady zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych konstruktorów.

Minikomputery i znacznie więcej

Gdyby prześledzić ścieżki, jakimi podążają wszystkie linie produktów, akcesoriów oraz oprogramowania Raspberry Pi, można byłoby odnieść słuszne wrażenie, że w zasadzie wszystko, co tylko może być potrzebne do współpracy z tymi minikomputerami, już na rynku jest. A jednak, producenci stale zaskakują, choćby pod względem coraz to ciekawszych, łatwiejszych w użyciu lub coraz bardziej zaawansowanych nakładek – zwanych w „malinkowym” świecie Raspberry Pi Hat. Ograniczenia w zakresie aplikacji tego uniwersalnego minikomputera leżą więc tylko w wyobraźni projektanta – gdyż nawet jego cena nie stanowi już dzisiaj przeszkody ani w dużych projektach, ani w konstrukcjach budżetowych.

Wszystko o programowaniu Raspberry Pi

Oprócz strony sprzętowej – zarówno samych minikomputerów, jak i akcesoriów oraz nakładek – bardzo dużo dzieje się także po programowej stronie malinowego świata. Dlatego będziemy na bieżąco informować również o nowych bibliotekach, dystrybucjach systemów operacyjnych dla Raspberry Pi, a także o gotowych zestawach oprogramowania, służących konkretnej grupie zastosowań (np. systemach sterowania inteligentnego domu czy rozwiązaniach z segmentu media center). Nie zabraknie oczywiście porad w stylu „tips & tricks” – wychodzimy z założenia, że najbardziej potrzebne receptury programistyczne powinny być w jednym miejscu i… zawsze pod ręką. Zapraszamy do śledzenia portalu i subskrybowania w mediach społecznościowych. Niech moc Raspberry Pi będzie z Tobą!

Do czego można wykorzystać Raspberry Pi?

Do czego można wykorzystać Raspberry Pi?

Zastosowania „malinowych komputerów” to istny temat-rzeka, którego dopływy sięgają wszystkich branż, zarówno tych już od dawna zdominowanych przez komputery, jak...