Tutoriale dla Raspberry Pi na YouTube

E-learning jest jednym z największych osiągnięć edukacyjnych XXI wieku. Odpowiednio opracowane treści poradnikowe dla Raspberry Pi ułatwiają poznanie tajników dotyczących obsługi tego słynnego minikomputera.

Niezbędne wsparcie techniczne dla użytkowników Raspberry Pi w formie filmików

W tym artykule przedstawiono krótką charakterystykę kilku kanałów w serwisie YouTube, których tematyka jest poświęcona minikomputerowi Raspberry Pi.

Jen FoxBot

Na kanale prowadzonym przez Jen Fox znajdziesz filmiki edukacyjne o zagadnieniach z informatyki, matematyki i fizyki na poziomie akademickim (ale wytłumaczone w bardzo przystępny sposób) oraz treści dotyczące nagrywania i tworzenia filmów przy użyciu minikomputera Raspberry Pi. Ponadto autorka kanału prezentuje, jak działają podzespoły urządzeń elektronicznych codziennego użytku oraz jak prototypować ich fizyczne projekty.

SeanHodgins

Kanał prowadzony przez Seana Hodginsa obejmuje kilkanaście list odtwarzania. Autor kanału jest bardzo aktywnym majsterkowiczem zajmującym się m.in. prototypowaniem własnych płytek PCB, a także drukiem 3D. Na jego kanale obejrzysz również filmiki, w których przedstawia projekty wykonane z użyciem płytek Arduino i Raspberry Pi.

ExplainingComputers

„Welcome to another video from ExplainingComputers.com” – te słowa wypowiadane przez Christophera Barnatta oraz poprzedzający je krótki, chwytliwy temat muzyczny na syntezatorach stanowią rozpoznawalny wstęp do każdego filmu na kanale ExplainingComputers. Autor kanału rozpoczął swoją działalność w serwisie YouTube pod koniec 2007 roku i jest specjalistą w dziedzinie szeroko rozumianych komputerów. Dzięki niemu dowiesz się licznych szczegółów dotyczących obsługi sprzętowo-programowej komputerów, w tym różnych modeli Raspberry Pi.

N-O-D-E

Na kanale N-O-D-E publikowane są filmiki obrazujące projektowanie obudów 3D do Raspberry Pi i jego akcesoriów. Jest to bardzo przydatne źródło informacji dla każdego, kto chciałby zmodyfikować swojego Raspberry Pi.

Blitz City DIY

Chcesz zbudować kamerę termowizyjną, wykorzystując Raspberry Pi? Odwiedź kanał Blitz City DIY! Dzięki niemu dowiesz się także, jak skonfigurować Raspberry Pi do obsługi systemu Android TV oraz jak zbudować i zaprogramować elektroniczne instrumenty muzyczne wykorzystujące Raspberry Pi, Arduino i protokół MIDI.

Raspberry Pi

Jest to oficjalny kanał Raspberry Pi Foundation w serwisie YouTube. Możesz na nim śledzić informacje dotyczące nowinek technicznych, np. o nowych modelach minikomputera Raspberry Pi, rozszerzeniach sprzętowych i wiele innych. Kanał obfituje także w tutoriale, z których m.in. dowiesz się, jak podłączyć zewnętrzne moduły do Raspberry Pi oraz jak go zaprogramować, aby mógł realizować różne zadania. Możesz również śledzić relacje z dużych imprez tematycznych jak World Maker Faire.

Raspberry Pi Press

Kanał oficjalnego magazynu „The MagPi”. Znajdziesz na nim testy i recenzje minikomputerów spod znaku Raspberry Pi, a także najnowszych rozszerzeń sprzętowych GPIO. Pozycja obowiązkowa dla pasjonata Raspberry Pi, który chce być na bieżąco!

Tinkernut

Tinkernut to kanał, który zdecydowanie powinien zainteresować każdego, kto uważa się za zapalonego majsterkowicza! Dowiesz się, jak tworzyć proste aplikacje na system Android, poznasz ciekawe projekty przeznaczone do druku 3D, a także liczne i przydatne tajniki dotyczące obsługi Raspberry Pi dla hobbystów. Kanał obejmuje również tutoriale zawierające zagadnienia związane z obsługą systemów operacyjnych, np. przedstawiające korzystanie z aplikacji systemu Linux w systemie Windows.

Tucker Shannon

Kanał Tuckera Shannona jest również poświęcony tematyce Raspberry Pi. W zamieszczonych filmach autor demonstruje swoje projekty miniaturowych maszyn do obróbki materiałów. Te konstrukcje wykonane są także na bazie minikomputera Raspberry Pi. Szczególnie duże wrażenie robi model lasera UV oraz precyzyjnej wypalarki do drewna.

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.